2016-2017 ÖGRETİM YILI TARİH BÖLÜMÜ

1. SINIF DERS PROGRAMI

         GÜNLER

 

 

Saat

Pazartesi

Salı

Çarşamba

Perşembe

Cuma

 

08:30

 

Tarih Araştırmalarında Bilgisayar Kullanımı

H. Enginar

(Enformatik Dersliği)

 

 

 

 

09:30

 

 

Tarih Araştırmalarında Bilgisayar Kullanımı

H. Enginar

(Enformatik Dersliği)

 

Yabancı Dil-I

Mustafa Ömer İnceelgil

(Amfi 3)

 

 

10:30

 

İslam Tarihi I

İ. Balık (Amfi 3)

 

Yabancı Dil-I

Mustafa Ömer İnceelgil

(Amfi 3)

İlkçağ Tarihi-I

S. Pullu

 

 (Amfi 3)

 

 

11:30

Türk Dili

(Uzaktan Eğitim)

Vedat Balkan

İslam Tarihi I

İ. Balık (Amfi 3)

 

 

Yabancı Dil-I

Mustafa Ömer İnceelgil

(Amfi 3)

İlkçağ Tarihi-I

S. Pullu (Amfi 3)

 

ÖĞLE ARASI

 

 

13:00

Osmanlı Paleografyası-I

M. Güler (Z-12)

M. Karazeybek (113)

M. Güneş (114)

 

Osmanlı Paleografyası-I

M. Güler (112)

M. Karazeybek (113)

Tiyatro ve Sinema Tarihi

T. Akkoyun (112)

Orta Asya Türk Tarihi

G. Çınar (Amfi 3)

 

 

14:00

Osmanlı Paleografyası-I

M. Güler (Z-12)

M. Karazeybek (113)

M. Güneş (114)

 

Osmanlı Paleografyası-I

M. Güler (112)

M. Karazeybek (113)

Tiyatro ve Sinema Tarihi

T. Akkoyun (112)

Orta Asya Türk Tarihi

G. Çınar (Amfi 3)

 

 

15:00

Güzel Sanatlar

Veysel Özel (112)

İktisada Giriş

Gonca Diler (113)

Beden Eğitimi

(BESYO)

Osmanlı Paleografyası-I

M. Güneş (113)

 

Tarih Araştırmalarında Bilgisayar Kullanımı (İKİNCİ ÖĞRETİM)

H. Enginar

(Enformatik Dersliği)

Tarihi Ticaret Yolları

G. Şahin (113)

Eski Mısır Tarihi

S. Pullu (113)

 

 

16:00

Güzel Sanatlar

Veysel Özel (112)

İktisada Giriş

Gonca Diler (113) (N.Ö+İ.Ö)

Beden Eğitimi

(BESYO)

Osmanlı Paleografyası-I

M. Güneş (113)

 

Tarih Araştırmalarında Bilgisayar Kullanımı (İKİNCİ ÖĞRETİM)

H. Enginar

(Enformatik Dersliği)

Tarihi Ticaret Yolları

G. Şahin (113)

Eski Mısır Tarihi

S. Pullu (113)

 

 

17:00

Osmanlı Paleografyası-I

M. Güler (112)

M. Güneş (114)

İslam Tarihi I

İ. Balık (Amfi 6)

 

Tarihi Ticaret Yolları

G. Şahin (113)

Tiyatro ve Sinema Tarihi

T. Akkoyun (112)

Orta Asya Türk Tarihi

G. Çınar (Amfi 3)

Güzel Sanatlar

Veysel Özel (110)

Beden Eğitimi

(BESYO)

 

18:00

Osmanlı Paleografyası-I

M. Güler (112)

M. Güneş (114)

İslam Tarihi I

İ. Balık (Amfi 6)

 

Tarihi Ticaret Yolları

G. Şahin (113)

Tiyatro ve Sinema Tarihi

T. Akkoyun (112)

Orta Asya Türk Tarihi

G. Çınar (Amfi 3)

 

 

19:00

Güzel Sanatlar

Veysel Özel (112)

Beden Eğitimi

(BESYO)

Osmanlı Paleografyası-I

M. Güler (112)

M. Karazeybek (114)

M. Güneş (117)

Yabancı Dil-I

Mustafa Ömer İnceelgil

(Amfi 3)

İlkçağ Tarihi-I

S. Pullu (Amfi 3)

Eski Mısır Tarihi

S. Pullu (112)

 

20:00

Türk Dili

(Uzaktan Eğitim)

Vedat Balkan

Osmanlı Paleografyası-I

M. Güler (112)

M. Karazeybek (114)

M. Güneş (117)

Yabancı Dil-I

Mustafa Ömer İnceelgil

(Amfi 3)

İlkçağ Tarihi-I

S. Pullu (Amfi 3)

Eski Mısır Tarihi

S. Pullu (112)

 

21:00

Türk Dili

(Uzaktan Eğitim)

Vedat Balkan

Osmanlı Paleografyası-I

M. Karazeybek (114)

Yabancı Dil-I

Mustafa Ömer İnceelgil

(Amfi 3)

Osmanlı Paleografyası-I

M. Karazeybek (113)

 

 

 

2. SINIF DERS PROGRAMI

         GÜNLER

 

 

Saat

Pazartesi

Salı

Çarşamba

Perşembe

Cuma

 

08:30

 

 

 

 

 

 

09:30

 

 

 

 

 

 

10:30

 

Rusya Tarihi

A.Başer (113)

 

Amerika Tarihi

G. Şahin (112)

 

 

Tarih Metodolojisi-II

T. Akkoyun (114)

 

 

11:30

 

Rusya Tarihi

A.Başer (113)

 

Amerika Tarihi

G. Şahin (112)

 

 

Tarih Metodolojisi-II

T. Akkoyun (114)

 

 

 

 

13:00

Akkoyunlu ve Karakoyunlu T.

A. Ateş  (112)

 

Selçuklu Tarihi-I

İ. Balık (Amfi3)

Osmanlı Tarih Metinleri-I

A. Yaramış (114)

Sanayileşme Tarihi

N. Şahin (113)

 

 

14:00

Akkoyunlu ve Karakoyunlu T.

A. Ateş  (112)

 

Selçuklu Tarihi-I

İ. Balık (Amfi3)

Osmanlı Tarih Metinleri-I

A. Yaramış (114)

Sanayileşme Tarihi

N. Şahin (113)

 

 

15:00

Arapça-I

S. Kaya (114)

Moğol Tarihi ve Kültürü

C. Cihan  (Amfi 3)

Türk Kültür Tarihi

C. Cihan (Amfi 5)

 

Farsça I

G. Çınar (114)

ALAN DIŞI N.Ö.

Türk Kültür Tarihi

T. Akkoyun (Amfi 3)

 

16:00

Arapça-I

S. Kaya (114)

Moğol Tarihi ve Kültürü

C. Cihan  (Amfi 3)

Türk Kültür Tarihi

C. Cihan (Amfi 5)

Farsça I

G. Çınar (114)

ALAN DIŞI N.Ö.

Türk Kültür Tarihi

T. Akkoyun (Amfi 3)

 

17:00

Akkoyunlu ve Karakoyunlu T.

A. Ateş  (Amfi 3)

 

Moğol Tarihi ve Kültürü

C. Cihan  (Amfi 3)

 

Rusya Tarihi

A.Başer (113)

 

Amerika Tarihi

G. Şahin (112)

 

Türk Kültür Tarihi

C. Cihan (Amfi 6)

Sanayileşme Tarihi

N. Şahin (113)

ALAN DIŞI N.Ö.

Türk Kültür Tarihi

T. Akkoyun (Amfi 3)

 

18:00

Akkoyunlu ve Karakoyunlu T.

A. Ateş  (Amfi 3)

 

Moğol Tarihi ve Kültürü

C. Cihan  (Amfi 3)

 

Rusya Tarihi

A.Başer (113)

 

Amerika Tarihi

G. Şahin (112)

Türk Kültür Tarihi

C. Cihan (Amfi 6)

Sanayileşme Tarihi

N. Şahin (113)

ALAN DIŞI N.Ö.

Türk Kültür Tarihi

T. Akkoyun (Amfi 3)

 

19:00

Arapça-I

S. Kaya (113)

Selçuklu Tarihi-I

İ. Balık (Amfi3)

Osmanlı Tarih Metinleri-I

A. Yaramış (114)

Farsça I

G. Çınar (112)

Tarih Metodolojisi-II

T. Akkoyun (Amfi 3)

 

20:00

Arapça-I

S. Kaya (113)

Selçuklu Tarihi-I

İ. Balık (Amfi3)

Osmanlı Tarih Metinleri-I

A. Yaramış (114)

Farsça I

G. Çınar (112)

 

 

21:00

 

 

Tarih Metodolojisi-II

T. Akkoyun (Amfi 6)

 

 

 

 

3. SINIF DERS PROGRAMI

         GÜNLER

 

 

Saat

Pazartesi

Salı

Çarşamba

Perşembe

Cuma

 

08:30

 

Doğu Avrupa’da Osmanlılar

A. Başer (113)

Tarih Semineri II

A. Aydın

Tarih Semineri II

N.Şahin

Yeni Çağ Avrupa Tarihi

A. Başer (113)

 

 

09:30

 

Doğu Avrupa’da Osmanlılar

A. Başer (113)

Tarih Semineri II

A. Aydın

Tarih Semineri II

N.Şahin

Yeni Çağ Avrupa Tarihi

A. Başer (113)

 

10:30

Tarih Semineri-II

İ. Balık, M. Güler, S. Kaya, , M. Güneş G, Şahin, M. Karazeybek

Osmanlı Tarihi-II

M. Karazeybek

(Amfi 6)

Tarih Semineri-II

S. Sarısaman

Osmanlı Tarihi Metinleri-III

A. Altıntaş (114)

Tarih Semineri-II

A. Başer

G. Çınar

(113)

 

 

11:30

Tarih Semineri-II

İ. Balık, M. Güler, S. Kaya, M. Güneş G, Şahin, M. Karazeybek

Osmanlı Tarihi-II

M. Karazeybek

(Amfi 6)

Tarih Semineri-II

S. Sarısaman

Osmanlı Tarihi Metinleri-III

A. Altıntaş (114)

Tarih Semineri-II

A. Başer

G. Çınar

(113)

 

 

 

 

13:00

İlk Anadolu Türk Beylikleri Tarihi

S. Kaya (Amfi 3 )

Tarih Semineri-II

C. Cihan

Milli Mücadele Tarihi

S. Sarısaman (Amfi 3)

 

 

 

14:00

İlk Anadolu Türk Beylikleri Tarihi

S. Kaya (Amfi 3 )

Tarih Semineri-II

C. Cihan

Milli Mücadele Tarihi

S. Sarısaman (Amfi 3)

 

 

 

15:00

Osmanlı Müesseseleri Tarihi

M. Güler (Amfi 6)

Osmanlı Sefer Org.

A.Ateş (Seminer Salonu)

 

Atatürk’ün Biyografisi

S. Sarısaman (112)

Dünya Savaşları ve Türkiye

A. Aydın (114)

Arşivcilik

A. Altıntaş (112)

İlkçağda Akdeniz Medeniyeti

S. Pullu (112)

 

16:00

Osmanlı Müesseseleri Tarihi

M. Güler (Amfi 6)

Osmanlı Sefer Org.

A.Ateş (Seminer Salonu)

 

Atatürk’ün Biyografisi

S. Sarısaman (112)

Dünya Savaşları ve Türkiye

A. Aydın (114)

Arşivcilik

A. Altıntaş (112)

İlkçağda Akdeniz Medeniyeti

S. Pullu (112)

 

17:00

İlk Anadolu Türk Beylikleri Tarihi

S. Kaya (113)

 

Doğu Avrupa’da Osmanlılar

A. Başer (115)

Osmanlı Tarihi-II

M. Karazeybek (114)

Milli Mücadele Tarihi

S. Sarısaman (Amfi 3)

Osmanlı Tarihi Metinleri-III

A. Altıntaş (112)

İlkçağda Akdeniz Medeniyeti

S. Pullu (112)

 

Yeni Çağ Avrupa Tarihi

A. Başer (113)

 

18:00

İlk Anadolu Türk Beylikleri Tarihi

S. Kaya (113)

 

Doğu Avrupa’da Osmanlılar

A. Başer (115)

Osmanlı Tarihi-II

M. Karazeybek (114)

Milli Mücadele Tarihi

S. Sarısaman (Amfi 3)

Osmanlı Tarihi Metinleri-III

A. Altıntaş (112)

İlkçağda Akdeniz Medeniyeti

S. Pullu (112)

 

Yeni Çağ Avrupa Tarihi

A. Başer (113)

 

19:00

Osmanlı Müesseseleri Tarihi

M. Güler (Amfi 6)

Osmanlı Sefer Organizasyonu

A. Ateş (113)

Dünya Savaşları ve Türkiye

A. Aydın (112)

Atatürk’ün Biyografisi

S. Sarısaman (113)

Arşivcilik

A. Altıntaş (114)

Tarih Semineri-II

A. Başer

G. Çınar

(113)

 

20:00

Osmanlı Müesseseleri Tarihi

M. Güler (Amfi 6)

Osmanlı Sefer Organizasyonu

A. Ateş (113)

Dünya Savaşları ve Türkiye

A. Aydın (112)

Atatürk’ün Biyografisi

S. Sarısaman (113)

Arşivcilik

A. Altıntaş (114)

Tarih Semineri-II

A. Başer

G. Çınar

(113)

 

21:00

Tarih Semineri-II

İ. Balık,

M. Güler

S. Sarısaman

N. Şahin

S. Kaya

C. Cihan

M. Güneş

G, Şahin

(112-113-114)

Tarih Semineri-II

N. Şahin

İ. Balık

M. Güler

S. Kaya

C. Cihan

M. Güneş

G. Şahin

A. Aydın

(112-113-114)

Tarih Semineri II

S. Sarısaman

A. Aydın

 

 

 

 

4. SINIF DERS PROGRAMI

         GÜNLER

 

 

Saat

Pazartesi

Salı

Çarşamba

Perşembe

Cuma

 

08:30

 

Tez Çalışmaları

Tüm Öğr. Üyeleri

Tez Çalışmaları

A Başer

 

 

 

09:30

 

Tez Çalışmaları

Tüm Öğr. Üyeleri

Tez Çalışmaları

A Başer

 

 

 

10:30

 

II. Meşrutiyet Dönemi Siyasal Olayları

N. Şahin (Seminer Salonu)

Dinler ve Mezhepler Tarihi

S. Kaya (114)

T.C. Tarihi

A. Altıntaş (114)

Osmanlı Tarihi-4

N. Şahin (Amfi 6)

 

 

 

11:30

 

II. Meşrutiyet Dönemi Siyasal Olayları

N. Şahin (Seminer Salonu)

Dinler ve Mezhepler Tarihi

S. Kaya (114)

T.C. Tarihi

A. Altıntaş (114)

Osmanlı Tarihi-4

N. Şahin (Amfi 6)

 

 

 

 

 

13:00

 

Osmanlı Devletinde Misyonerlik

G. Şahin (Seminer Salonu)

T.C. Müesseseleri Tarihi

S. Sarısaman (114)

 

Kafkasya Tarihi

A. Ateş (112)

 

 

14:00

 

Osmanlı Devletinde Misyonerlik

G.Şahin (Seminer Salonu)

T.C. Müesseseleri Tarihi

S. Sarısaman (114)

 

Kafkasya Tarihi

A. Ateş (112)

 

 

15:00

 

Çağdaş Türk Dünyası Tarihi

A. Aydın (114)

Osmanlı Devleti’nde Yenileşme Hareketleri-II

A. Yaramış (Anfi 3)

Tez Çalışmaları

T. Akkoyun

Türkistanda Rus İşgali ve Fikir Hareketleri

G. Çınar (115)

Yakınçağda Göç ve İskan

M. Güneş (114)

 

16:00

 

Çağdaş Türk Dünyası Tarihi

A. Aydın (114)

Osmanlı Devleti’nde Yenileşme Hareketleri-II

A. Yaramış (Anfi 3)

Tez Çalışmaları

T. Akkoyun

Türkistanda Rus İşgali ve Fikir Hareketleri

G. Çınar (115)

Yakınçağda Göç ve İskan

M. Güneş (114)

 

17:00

 

II. Meşrutiyet Dönemi Siyasal Olayları

N. Şahin (Seminer Salonu)

Dinler ve Mezhepler Tarihi

S. Kaya (115)

Osmanlı Devleti’nde Yenileşme Hareketleri-II

A. Yaramış (Z O12)

Kafkasya Tarihi

A. Ateş (116)

Türkistanda Rus İşgali ve Fikir Hareketleri

G. Çınar (115)

Yakınçağda Göç ve İskan

M. Güneş (114)

 

18:00

 

II. Meşrutiyet Dönemi Siyasal Olayları

N. Şahin (Seminer Salonu)

Dinler ve Mezhepler Tarihi

S. Kaya (116)

Osmanlı Devleti’nde Yenileşme Hareketleri-II

A. Yaramış (Z O12)

Kafkasya Tarihi

A. Ateş (116)

Türkistanda Rus İşgali ve Fikir Hareketleri

G. Çınar (115)

Yakınçağda Göç ve İskan

M. Güneş (114)

 

19:00

 

Osmanlı Devletinde Misyonerlik

G. Şahin (Seminer Salonu)

T.C. Müesseseleri Tarihi

S. Sarısaman (115)

Çağdaş Türk Dünyası Tarihi

A. Aydın (116)

T.C. Tarihi

A. Altıntaş (Amfi 6)

Osmanlı Tarihi-4

N. Şahin (Amfi 6)

 

 

20:00

 

Osmanlı Devletinde Misyonerlik

G. Şahin (Seminer Salonu)

T.C. Müesseseleri Tarihi

S. Sarısaman (115)

Çağdaş Türk Dünyası Tarihi

A. Aydın (116)

T.C. Tarihi

A. Altıntaş (Amfi 6)

Osmanlı Tarihi-4

N. Şahin (Amfi 6)

 

 

21:00