TARİH BÖLÜMÜ 2015-2016 EĞİTİM/ÖĞRETİM YILI BAHAR DÖNEMİ FİNAL SINAVI PROGRAMI

GÜNLER

VE

TARİH

SAATLER

SINIFLAR

 

 

DERSLER

 

 

SINAV SALONU

 

DERSİN SORUMLU

ÖĞRETİM ELEMANI

 

 

 

GÖZETMENLER

 
 

 

PAZARTESİ

23.05.2016

11.00

3

Osmanlı Müesseseleri Tarihi II

112-113-114-anfi 3

M. Güler

Özaslan-Yağcı-Fişne-Karazeybek

 

17.00

1

Osmanlı Paleografyası II

A grubu 113-114

B grubu  112- amfi 3

C grubu  amfi5-amfi 6

M. Karazeybek

M. Güler

M. Güneş

Özaslan-Karazeybek

Fişne- Güler

Yağcı-Güneş

 

 

SALI

24.05.2016

10.00

1

İlk Müslüman Türk Devletleri (A Grubu)

112-113

S. Kaya

Yağcı-A. Başer

 

11.00

1

Müzecilik Tarihi (A Grubu)

Türk Denizcilik Tarihi (A Grubu)

112-113

Amfi 3

G. Şahin

A. Ateş

Özaslan-Fişne

A.Ateş

 

14.00

2

Türk Mitolojisi (A Grubu)

Osmanlı-İran İlişkileri Tarihi (A Grubu)

112- Amfi 3

113-114

C. Cihan

A. Ateş

Özaslan-Fişne

Yağcı- A. Ateş

 

15.00

3

Türk Basın Tarihi (B Grubu)
İslam Medeniyeti Tar. (B Grubu)

Amfi 3

112-113

T. Akkoyun

İ. Balık

Özaslan

Yağcı-İ. Balık

 

 

ÇARŞAMBA

25.05.2016

10.00

1

Kentleşme Tarihi (B Grubu)

Ulaşım ve Haberleşme Tar (B Grubu)

Amfi 3

112-113

T. Akkoyun

N. Şahin

T. Akkoyun

Özaslan-Yağcı

 

11.00

1

Doğu Avrupa Türk Kavimleri (B Grubu)

112-113

C. Cihan

Fişne-C. Cihan

 

13.00

2

Selçuklu Tarihi II

112-113-114-Amfi 3

İ. Balık

Özaslan-Yağcı-Fişne-S.Kaya

 

14.00

1

Selçuklu Tarihi

112

İ. Balık

İ. Balık

 

15.00

4

T.C. Sosyo Kültürel Tar.

112-113-114- amfi 3

S. Sarısaman

Özaslan-Yağcı-Fişne- N.Şahin

 

16.00

3

Osm. Dev. Yenileşme Hareketleri II

112-113-114- Amfi 3

A.Yaramış

Özaslan-Yağcı-Fişne-A. Yaramış

 

 

PERŞEMBE

26.05.2016

10.00

2

Yerel Tarih Araştırmaları (C Grubu)

112-113

N. Şahin

Özaslan-Yağcı

 

11.00

2

Türk Eğitim Tarihi (C Grubu)

Yeniçağ Balkan Tarihi (C Grubu)

112-113

Amfi 3

İ. Balık

A. Başer

Fişne- İ.Balık

A.Başer

 

14.00

3

Yakınçağ Balkan Tarihi (C grubu)

Osmanlı Diplomatikası (C Grubu)

112-113

Amfi 3-114

N. Şahin

M. Güneş

Özaslan-Yağcı

A.Ateş- M. Güneş

 

15.00

1

İslam Tarihi II

112-113-114-Amfi 3- Amfi 5

S. Kaya

Özaslan-Yağcı-Fişne-

C. Cihan- S.Kaya

 

17.00

4

Osmanlı Tarihinin Kaynakları (A Grubu)

Çağdaş Dünya Tarihi (A Grubu)

112-Amfi 3

113-114

M. Güler

A. Altıntaş

Yağcı- Özaslan

Fişne- A.Altıntaş

 

 

CUMA

27.05.2016

10:00

1

Yabancı Dil II

112-113-114-Amfi 3

İlyas Saykılı

Özaslan-Yağcı-Fişne- A.Başer

 

11:00

4

T.C. Dış Politikası (C Grubu)

113-114

A.Aydın

Fişne-Yağcı

 

14:00

 4

İlkçağ Tarihi Kaynakları (C Grubu)

112-113

S. Pullu

Özaslan-Yağcı

 

16.00

2

Ermeni Olayları Tarihi (Alan Dışı)

112-113-114-

T. Akkoyun

Özaslan-Yağcı-Fişne

 

CUMARTESİ

28.05.2016

13.00

 

Türk Dili I (Yabancı Uyruklu Öğrenciler İçin Sınav Tarihi)

 

15.00

 

Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I (Yabancı Uyruklu Öğrenciler İçin Sınav Tarihi)

 

 

PAZARTESİ

30.05.2016

10.00

1

Tarih Metodolojisi I

112-113-114-anfi 3

T. Akkoyun

Özaslan-Yağcı-Fişne-

S. Pullu

 

11.00

3

Osmanlı Tarihi III

112-113-114-Amfi 3

A.Ateş

Özaslan-Yağcı-Fişne- G.Şahin

 

13:00

2

Osmanlı Tarihi Metinleri II (A Grubu)
Arapça II

Farsça II

112-113

Amfi 3

114

A. Yaramış

S. Kaya

G. Çınar

Özaslan-Karazeybek

S. Kaya

G. Çınar

 

 

SALI

31.05.2016

10:00

1

Türk Dünyası Coğrafyası (C Grubu)

Sömürgecilik Tarihi (C Grubu)

113-114

112-Amfi 3

G. Çınar

G. Şahin

Özaslan-Fişne

Yağcı-S. Pullu

 

11.00

1

İlkçağ İktisat Tarihi (C Grubu)

112-113

S. Pullu

Özaslan-Yağcı

 

11.00

2

Tarih Semineri I

Öğretim Üyesi Odası

 

 

 

13:00

3

20. yy Yön Veren Liderler (A Grubu)

Ermeni Meselesi (A Grubu)

113-114

112-amfi 3

A.Altıntaş

G. Şahin

Özaslan-Yağcı

Fişne- G. Şahin

 

14:00

4

T.C. Tarihi II

112-113-114-Amfi 3

A.Altıntaş

Özaslan-Yağcı-Fişne-A.Altıntaş

 

 

ÇARŞAMBA

01.06.2016

11:00

3

Türk İnkılabı Tarihi

112-113-114-Amfi 3

S. Sarısaman

Özaslan-Yağcı-Fişne- N.Şahin

 

13:00

1

İlkçağ Tarihi II

112-113-114-Amfi3- Amfi 5

S. Pullu

Özaslan-Yağcı-Fişne- M.Güneş- S. Pullu

 

15.00

2

Osmanlı Tarihi I

112-113-114-Amfi 3- Amfi 5

A.Başer

Özaslan-Yağcı-Fişne-

G.Çınar- C. Cihan

 

 

PERŞEMBE

02.06.2016

11.00

4

Osmanlı Devletinde Ayanlık (D Grubu)

Cumhuriyet Dön. Fikir. Har. (D Grubu)

112-Amfi 3

113-114

A.Başer

S. Sarısaman

Özaslan-Yağcı

Fişne-S. Sarısaman

 

13:00

4

Tez Çalışmaları

Öğretim Üyesi Odası

 

 

 

 

CUMA

03.06.2016

09.00

1

Türk Dili II

112-113-114- amfi 3

S. Özkan

Özaslan-Yağcı-Fişne-

A.Aydın

 

10.00

1

Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I

112

A. Aydın

A.Aydın

 

11.00

4

Orta Asya Türk Tar Kaynakları (B Grubu)

T.C. Tarihinin Kaynakları (B Grubu)

Amfi 3

113-114

G. Çınar

A. Aydın

G. Çınar

Yağcı-A. Aydın